Bu sene Stephen King’in uyarlamaları açısından inanılmaz bir yıl oldu denebilir. Başarısız bir The Dark Tower’ın ardından IT ve Netflix’de yayınlanan Gerald’s Game ile King severler iki adet son derece başarılı kitap uyarlaması izlemenin keyfine vardılar.

Hulu’nun yeni projesi Castle Rock’dan ise karakterlere, mekana göz atmamızı sağlayacak bir tanıtım fragmanı paylaşıldı. Stephen King’in kaleme aldığı psikolojik korku hikayeleri kurgusal bir kasaba olan Castle Rock’da yaşayan farklı karakterlere odaklanacak. Diğer Stephen King uyarlamalarının aksine bu dizi tek bir kitaptan beslenmiyor, Castle Rock’da King’in birçok hikayesinden karaktere yer verilecek. Fragmandan gördüğümüz kadarı ile The Body, Cujo, ve The Dead Zone’dan karakterler seride yer alacak. Diziyi izlerken King hayranlarının detayları yakalamak için gözlerini açık tutması gerekiyor bu yüzden.

Oyuncu kadrosunda Sissy Spacek, André Holland, Melanie Lynskey ve Bill Skarsgård’ın bulunduğu seri King uyarlamalarında daha önce yer almış oyuncuları toplamış bünyesine. Spacek 1976 yılında çekilen Carrie’de Carrie karakterini canlandırmıştı, Melanie Lynskey ise televizyonda yayınlanan Rose Red’de rol aldı, Skarsgård ise IT’deki Pennywise’ın ardındaki isim.

Dizi J.J. Abrams imzası taşıyor.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.