Guillermo del Toro’nun yönetmen koltuğunda oturduğu 2013 yılında vizyona giren ve 411 milyon dolar gişe hasılatı elde eden Pacific Rim filminin devam filmi olan Pacific Rim: Uprising’den ilk fragman New York Comic-Con’da yayınlandı.

Guillermo Del Toro bu kez karşımıza yönetmen koltuğunda çıkmıyor onun yerine Daredevil ve Spartacus dizilerinden tanıdığımız başarılı yönetmen Steven S. DeKnight oturuyor yönetmen koltuğunda.

Kadroya yeni katılanlardan en öne çıkan isim Star Wars serisinden John Boyega kesinlikle. Eğitimini yarıda bırakmış olan bir pilot olarak suç dünyasında isim yapan Boyega ihtiyaç duyulduğu için yeniden pilotluğa geçiyor. Filmin kadrosunda John Boyega dışında karşımıza Scott Eastwood, Rinko Kikuchi, Tian Jing, Burn Gorman, Adria Arjona ve Charlie Day çıkıyor.

Film aksiyona hız kesmeden devam ediyor gibi, 23 mart 2018 tarihinde vizyonda olacak.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.