Sony Pictures, “The Settlers of Catan” masaüstü oyununun film haklarını satın aldı.

Son zamanlarda Lego dahil bir çok oyuncağın oyununun yapıldığı düşünülürse Sony gibi firmalarında kendilerine yeni materyaller aradığını söyleyebiliriz. Bu aramaların sonucunda Sony, 28 dile çevrilip 25 milyon adet satan Settlers of Catan’ı beyazperdeye getirmenin mantıklı bir hareket olacağını düşünmüş olsa gerek ki tüm haklarını satın almış.

Settlers of Catan’ın sinemaya nasıl uyarlanabileceği konusu ise biraz tartışmalı. Lord of the Rings benzeri bir altyapısı olacağı konuşulan filmin yapımcılığını ise Gail Katz üstlenecek. Daha önce Pawn Sacrifice, The Perfect Storm ve Air Force One gibi işlere imza atan Katz, The Settlers of Catan!ın haklarını 2015 yılında almıştı.

IT ve The LEGO Movie gibi işlere imza atan Dan Lin ile birlikte çalışacak olan Katz, senaryo için Blaise Hemingway ve John Eirich ile anlaştı. Variety’nin haberine göre Gail Katz şöyle konuşmuş:

“Sony ile birlikte Catan Dünyası’nı hayata geçirmekten dolayı çok heyecanlıyız. Oyunun büyük hayranları olarak, sonsuz hikayeler ve olasılıklara gebe, ilham verici işler çıkarabileceğimiz bir proje çıkartacağımıza inancımız tam. Her gün milyonlarca insan tarafından sevilen bir işi beyazperdeye aktarma şansına sahip olamıyorsunuz. Çok mutluyuz”

Nasıl beyazperdeye aktarılacağı henüz bizim zihnimizde canlanmasa da Settlers of Catan oynayan ve seven bir insan olarak bu haberden heyecanlandığımızı belirtebilirim. Filmden gelecek tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.