Cingöz Recai

Yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yaptığı, Peyami Safa’nın unutulmaz eseri Cingöz Recai’den uyarlanan film, “İyiliksever hırsız” Cingöz Recai’nin yıllar sonra yeni bir soygun için ekibiyle sahalara dönmesini konu alıyor. Fakat bu sefer soygunu kendi ekibiyle yapmayacaktır. Karanlık bir çeteye dahil olur ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa, oyundan oyuna geçerek, kimsenin bilmediği gerçek hedefine yaklaşmaya başlar.
Haluk Bilginer, Kenan İmirzalıoğlu, Meryem Uzerli, Serkan Keskin gibi birçok önemli ismin yer aldığı yapımın senaryosu Kerem Deren ve Pınar Bulut tarafından  kaleme alındı.

Bir Nefes Yeter

Yakışıklı delikanlı Yaman, içten içe mutsuz ve kayıp bir adamdır ancak beklemediği bir anda, sıcakkanlı, güzeller güzeli Nefes’le tanışır. Güzel kızla yolları göl kıyısında yer alan küçük bir kasabada kesişir. Kimi zaman karanlık gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalan Yaman ve Nefes’in hayatı bir araya geldiklerinde bambaşka bir hal alır.

Ölüm Günün Kutlu Olsun (Happy Death Day)

Bir üniversite öğrencisi (Jessica Rothe, La La Land) öldürüldüğü günü tüm detayları ve korkunç sonuyla tekrar tekrar yaşamaktadır, ta ki katilinin kimliğini keşfedene kadar. Başrollerinde Jessica Rothe, Israel Broussard ve Ruby Modine’in yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Christopher Landon oturuyor. Senaryoyu ise Landon ile birlikte Scott Lobdell kaleme aldı.

Büyülü Kanatlar

Arkadaşlarının çok sevdiği Ateşböceği Dindin, ormandaki köyünde ışık saçarak yaşamaktadır. Bir gün yaşadıkları ormana bir araştırma robotu gelir. Bu robot, Dindin’inkinden de parlak ışıklar yayma gücüne sahiptir. Arkadaşlarının robota giderek daha çok bağlanmasına kırılan Dindin, ormanı terk eder. Ancak kötü kalpli Kurt Kral’ın saldırısı karşısında, köyünü kurtarmak için robotla güçlerini birleştirerek arkadaşlarını kurtarmanın yollarını arayacaktır.

Kayseri Aslanı: Çin İşi

Kayseri Aslanı, büyük bir kumar borcu olan Ersin’in Kayseri’den Çin’e kadar uzanan hikâyesini anlatıyor.

Taş

Kendisini devlet yurduna götürmek isteyen Memur’dan kaçan Selim, yaralı olarak bir eve sığınmasının ardından, Emete 20 yıldır kayıp olan oğullarının evlerine gelen Selim’in olduğuna inanır. Emete’nin kocası Ekber ve kızı Suna ise ona inanıp inanmamak arasında gidip gelirler. Geçirdiği bazı hastalıklardan dolayı zihinsel yetilerinde zayıflıklar yaşayan Selim’in kendi geçmişini hatırlamıyor olması da kimin neye, neden inandığını yeniden sorgulamasına neden olacaktır.

Mutlu Son (Happy End)

Varlıklı Laurent ailesi Fransa’nın kuzeyindeki Calais’de yaşamaktadır. Beklenmedik olaylar sonucu hayatlarına giren Eve, diplerde saklanmış bütün sırların ve sorunların su yüzüne çıkmasına neden olacak olaylar zincirini başlatacaktır.
Filmin yönetmen koltuğunda Michael Haneke yer alırken başrollerinde ise Isabelle Huppert, Toby Jones ve Mathieu Kassovitz yer alıyor. Filmin senaryosunu da Haneke kaleme aldı.