Marvel’ın merakla beklenen süper kahraman filmi Black Panther’dan yeni bir fragman yayınlandı.

Creed’den hatırlayacağız Ryan Coogler’ın yönettiği ve Joe Robert Cole ile birlikte yazdığı Black Panther filminde, karşımıza ilk kez Captain America: Civil War ile birlikte çıkan Chadwick Boseman’ın hayat verdiği T’Challa’nın Wakanda’ya dönüşü ve babasının ölümü ardından yaşananları izleyeceğiz.

 

Bir çok aksiyon sahnesini, değişik kostüm tasarımlarını ve çizgi romanlardan hatırlayacağımız irili ufaklı bir çok şeyi gördüğümüz Black Panther fragmanı, ayrıca filmin kendine has tonunu belirlemekte de çok kararlı gözüküyor.

Tabii bu noktada sırf karakter zenci diye mi, yoksa yönetmenin zevkinden ötürü mü bilinmez; yine arkaya dayatılan “viyonyenkıyonyeng” sözlü rap müziğinin sadece bizi rahatsız ettiğini sanmıyorum. Afrika’da geçen bir hikayede daha çok yöresel ezgiler duyabilir mesela. Keza T’Challa Afrika asıllı bir Amerikalı değil, Afrikalı… Dolayısıyla bir Amerikan müziği ile eşleştirilmesi, standartlaştırılması pek hoş değil.

16 Şubat 2018’de vizyonda olacak Black Panther’da Chadwick Boseman’ın yanı sıra Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett, Forest Whitaker ve Andy Serkis rol alıyor.

Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz. Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın. Yayınlandığı an Türkçe altyazılı fragman da sizlerle olacak.

Türkçe altyazılı fragman eklendi!

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.