Heyecanla beklenen yıldızlarla dolu Murder on the Orient Express filminden bir kamera arkası videosu yayınlandı.

Agatha Christie’nin aynı adlı eserinden uyarlanan film ünlü dedektif Hercule Poirot‘un bir trende işlenen cinayeti çözmeye çalışmasını konu alıyor.

Filmin hem yönetmeni hem de dedektif karakterine hayat veren Kenneth Branagh bu filmin çekimlerinde dünyada kalan son dört 65mmlik kameraları kullandı. Daha önceki filmlerinde de dijital kamera kullanmayı reddeden Branagh onları 35mmlikler ile filme almıştı.

Çoğu tren sahnesinde yeşil perde kullanmadan çekim yaptıklarını da göreceğiniz kamera arkası videosuna haberin sonunda ulaşabilirsiniz. Dijital çağda çekilen böyle filmler sinemada izleyiciye efsanevi bir deneyim sunuyorlar.

10 Kasım’da vizyonda olacak filmin oyuncu kadrosunda karşımıza Tom Bateman, Penelope Cruz, Willem Dafoe, Judi Dench, Johnny Depp, Josh Gad, Derek Jacobi, Leslie Odom Jr., Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley, Marwan Kenzari, Olivia Colman, Lucy Boynton, Manuel Garcia-Rulfo ve Sergei Polunin çıkacak.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.