Jim Carrey’nin Man on the Moon filminden komedyen Andy Kaufman’ı canlandırdığı rolü ona bir Altım Küre kazandırmış olsa da role nasıl hazırlandığı ya da filmin arkasında yaşanan kapalı kutuydu. Şansımız var ki Netflix’in yeni belgeseli ile Man on the Moon’nun perde arkasına göz atma şansımız var!

Komedyenlerin her zaman method aktörlüğü kullanmalarının gerekliliğini yansıtması açısından ilginç bir belgesele imza atabilir yapımcılar. Chris Smith tarafından yönetilen Jim and Andy: The Great Beyond – With a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton belgeselinin yayınlanan fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Belgesel role nasıl seçildiğini, nasıl hazırlandığını cevaplamasını sağlarken filmden harika kamera arkası görüntüleri de izleyicilere sunuyor.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.