Danimarkalı yönetmen Lars Von Trier, öncelikle sekiz bölümlük bir dizi olarak çekmeyi planladığı ancak sonrasında hikayeyi beyazperdeye uyarlamaya karar verdiği yeni filmi The House That Jack Built ile geri dönüyor.

Öncelikle sekiz bölümlük bir dizi olarak çekmeyi planlayan, ancak sonrasında hikayeyi beyazperdeyle buluşturmaya karar veren Von Trier, bir seri katilin hikayesini onun gözünden izleyicilere sunacak.

Çekimleri yılın başında Danimarka ve İsveç’te gerçekleştirilen The House That Jack Built, 1970’lerin Amerikası’nda geçiyor. Jack’i seri katil olma yolundaki gelişimini tamamlayan cinayetleri tanımlayarak tanımaya başladığımız filmde Jack, her cinayeti dış dünyada sorunlar yaşamasına rağmen kendi başına bir sanat olarak görüyor.

Oyuncu kadrosunda Matt Dillon, Uma Thurman, Riley Keough, Sofie Gråbøl, Bruno Ganz ve Siobhan Fallon Hoganyer aldığı filmin senaristliğini  Von Trier üstleniyor. Lars Von Trier’in yeni filmi The House That Jack Built 2018 yılı içerisinde izleyiciyle buluşacak.