David Yates’in yönetmenliğini üstlendiği Fantastic Beasts and Where to Find Them’in adı henüz konulmayan devam filminin setinden fotoğraf paylaşıldı.

Eddie Redmayne tarafından canlandırılan filmin baş kahramanı Newt Scamander’ı en son maceralarının başında bırakmıştık. Yayınlanan set fotoğrafı ise Newt’ın daha sonra Harry Potter serisinde, Hogwarts’ta okutulacak olan ders kitabının yayımlama tarihine işaret ediyor. Hikayede 1927’de yayınlanacak olan kitap, en son izlediğimiz maceralardan bir yıl sonra gerçekleşiyor.

Devam filminde bu sefer Paris, Fransa’ya bir yolculuk yapacağız ve böylelikle J.K Rowling’in yarattığı büyü dünyasında Birleşik Krallık dışında bakanlıklara, büyücü ve cadılara onların bağlı oldukları kurallara göz atma şansı elde edebileceğiz. 2. filmde karşımıza orijinal seriden bir isim Albus Dumbledore’un gençliği (Jude Law) çıkacak.

Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Johnny Depp, Ezra Miller, Zoe Kravitz, Callum Turner, Brontis Jodorowsky gibi isimlerin de yer aldığı 16 Kasım 2018’de ABD’de vizyona girecek. Türkiye vizyona tarihi ise henüz belli değil.