Disney tüm şirketlere sahip olmayı kafasına koymuş olacak ki son olarak 21st Century Fox’u satın alacakları konusunda haberler düştü.

Bu durum bir yandan iyi sonuçlar doğurabilecekken bir yandan da akıllara o zaman Deadpool’a ne olacak sorusunu getiriyor. Marvel’ın süper kahraman filmleri bilindiği üzere sinemada Disney tarafından yapılıyor fakat Marvel’ın henüz Disney ile film yapmaya başlamadığı zamanlarda haklarını Fox’a sattığı karakterler var ki X-Men evrenini Avengers ile aynı perdede görmek isteyen birçok izleyici var. Eğer Disney Fox’u satın alırsa bu karakterler Marvel bünyesine geri dönmüş olacak.

Bu karakterlerden biri de oldukça sevilen filmlerden birine sahip olan Deadpool, Ryan Reynolds’ın başrolünde olduğu film Disney’in +18 film yapmaması ile tehlikede olabilir, eğer ki Fox’u Disney satın alırsa Deadpool serisinde yumuşamaya mı gidilir yoksa tamamen iptal mi edilir bilinmiyor.

Disney’in Fox’u almak istemesinin bir diğer nedeni ise stüdyonun bünyesindeki televizyon kanallarını almak ve Netflix’e rakip olabilecek bir dijital televizyon markası yaratmak.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.