1967 yazında Michigan eyaletinin Detroit kentinde yaşanan ırkçılık temelli şiddet olaylarını beyazperdeye taşıyan gerçek bir hikayeden yola çıkan Detroit filminden Oscar yarışına kendilerini güçlü bir şekilde sokan yeni bir fragman yayınlandı.

Kathryn Bigelow’un yönetmen koltuğunda oturduğu belgesel-gerilim-drama filminin senaryosu Mark Boal tarafından kaleme alındı.

Olaylar polis tarafından şiddetle bastırılırken 43 kişinin hayatını kaybettiği kaydedilmiş ve pek çok yaralı kişi de yaralı olarak kayıtlara geçmişti. Film isyanın en kanlı noktası olan Algiers Motel olaylarına odaklanıyor.

Filmde John Krasinski, Kaitlyn Dever, Will Poulter, John Boyega, Jack Reynor, Hannah Murray gibi isimler bulunuyor. Filmin DVDsi ve BluRay’i 12 Aralık’da çıkacak.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.