Marvel ile Netflix’in beraber çalışması ile beyaz perdede görmediğimiz karakterlerin hikayesini televizyonda izleme şansını elde etmiştik ve bu ortaklık ortaya gerçekten kaliteli yapımlar çıkardı fakat bu Disney’in yeni atılımı ile son bulabilir gibi duruyor.

Disney geçtiğimiz günlerde kendisine dijital bir televizyon markası yaratmak için Fox’u satın alma adımı atmıştı. Bu da Fox’un elinde tuttuğu Marvel karakterlerinin geleceğini etkilediği kadar televizyondaki Marvel karakterlerinin geleceğini de bilinmez bir duruma soktu.

Yeni yapılacak olan Marvel dizileri Disney’in kendi bünyesinde yaratılacak fakat hali hazırda olan diziler Netflix’de kalacak. Disney’in projesi hakkında hala net bilgiler olmasa da Netflix dizileri Netflix de kalacak açıklaması Agents of S.H.I.E.L.D. ve Cloak & Dagger gibi dizilerinde kendi kanalında kalacağını düşündürüyor.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.