Guillermo del Toro’nun peri masalını andıran filmi The Shape of Water’dan sonra fragman yayınlandı fakat fragman film ile ilgili büyük spoiler içeriyor! Film katıldığı her festivalden büyük övgüler alarak döndü üstelik ödül kazandı, Guillermo de Toro’nun da yaptığım en iyi film dediği The Shape of Water’ı kesinlikle izlemelisiniz.

del Toro ve Vanessa Taylor’ın beraber yazdığı film laboratuvarda temizlikçi olarak çalışan Elisa’nın bir gün devletin çok gizli bir sırrına yani balık adama denk gelmesi ile başlayan aşk hikayelerini, Rusya’dan bu balık adamı gizleyerek onun gibi insanlar yaratıp bunu savaşlarda kullanıp kullanamayacaklarını araştıran ekibin hikayesiyle harmanlayarak seyirciye sunacak.

Sally Hawkins ve Octavia Spencer’ın başrolde yer aldığı filmde aynı zamanda Michael Shannon, Richard Jenkins, Lauren Lee Smith ve Michael Stuhlbarg gibi isimler de yer alıyor.

The Shape of Water Aralık 1’de vizyonda olacak.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.