Star Trek: Discovery yıldızı Anthony Rapp tarafından cinsel taciz ile suçlanan Kevin Spacey hatırlamadığını söyleyip özür dilemiş ve Netflix House of Cards’ın 6. sezonunun son sezon olacağını duyurmuştu. Fakat suçlamalar sadece Anthony Rapp ile sınırlı kalmayıp da özellikle de House of Card setinden taciz edildiğini söyleyenler olunca Netflix Kevin Spacey ile tüm bağlarını koparıp gelecek sezonda Spacey’nin yer almayacağını duyurmuştu.

Şimdi ekip Frank Underwood olmadan serinin altıncı ve final sezonunun nasıl olabileceğine kafa yormaya başlamışlar ve söylenene göre sezon Spacey’i dahil etmeden yeniden yazılıyor. Dedikodulardan biri Frank Underwood’un öldürüleceği ve dizinin final sezonunun o şekilde devam edeceği yönünde olsa da henüz House of Cards’ın nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.