Black Mirror 4. sezonunda fragmanlar gelmeye devam ediyor. Dizinin Black Museum adlı bölümünün de fragmanı paylaşıldı. Netflix oldukça sevilen serisi Black Mirror için henüz bir yayın tarihi duyurmamış olsa da 4. sezondan gelen üçüncü fragman Black Museum.

Netflix Black Mirror dizisinin hayranlarının dikkatini çekmeyi arka arkaya fragmanlar yayınlayarak başarsa da hala kesin bir yayın tarihi olmadığı için bazı hayranlar sezonun tarih açıklaması yapılmadan birden yayınlanacağını düşünüyor. 4. sezonun Black Museum bölümü Rolo Haynes adlı bir adamın suç aletlerini eser olarak sergilemesine odaklanıyor ama elbette Haynes tarafından işletilen Black Museum sadece suç aletlerini gözler önüne sermiyor, eğer birisi gerçekten kötü bir şey yaptıysa Haynes onu alıyor ve müzenin ziyaretçilerine olayları yaşama imkanı sunuyor.

Black Mirror birçok konuya değinen bir dizi olma özelliğini taşısa da ana teması teknoloji ve ilerleyen teknolojinin ne kadar da kötü olabileceği.

Black Museum bölümü için yayınlanan bu fragmanda daha önceki bölümlerde görmüş olduğumuz bir olayın da yer alıyor olması Black Mirror’ın tüm bölümlerinin aynı evrende geçtiği teorisini de güçlendiriyor. Black Museum diziyi belli bir evrene oturtmada konusunda yardımcı olacak bir bölüm de olabilir.

Black Mirror’ın ne zaman başlayacağı henüz bilinmese de bir önceki sezonları Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.