Riverdale ile aynı evreni paylaşan Sabrina’nın The CW tarafından dizisi yapılacağı bir zamandır gündemdeydi ancak görünen o ki iki dizinin ortak bir evren paylaşarak karşımıza çıkma ihtimali epey azaldı. Netflix CW’nin evrenine katmayı planladığı The Chilling Adventures of Sabrina’ı 2 sezonluk 20 bölüm halinde sipariş etti.

Farklı platformlarda karşımıza çıkacak olsa da hala aynı çizgi roman evrenini paylaşan bu diziler için küçük de olsa aynı evrende geçme ve birbirlerini tanıma ihtimali var. Netflix’in Sabrina dizisinin arkasında da Riverdale’in arkasındaki isimler var. Archie Comics’den Roberto Aguirre-Sacasa yürütücü yapımcılık yaparken dizinin senaryosunu da kaleme alacak. Riverdale yönetmeni Lee Toland Krieger dizinin yönetmeni ve aynı zamanda da yürütücü yapımcısı. Bu iki ismin yanında yapımcılar arasında Greg Berlanti, Sarah Schechter ve Jon Goldwater yer alıyor.

Netflix’in Sabrina ekibine Riverdale’in kendileri üzerinden izlenme sayılarının son derece yüksek olmasının ardından reddedemeyeceği bir teklif yaptığı rapor edildi.

90larda başrolünde Melissa Joan Hart’ın bulunduğu bir Sabrina the Teenage Witch dizisi çekilmişti. Sabrina dizisini The CW ekranlarından Archie Comics’den esinlenerek yapılarak Riverdale ile beraber mi görmek isterdiniz yoksa diziye Netflix’in el attığı iyi mi oldu? Yorumlarınızı bizimle paylaşın!

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.