Bryan Singer tarafından yapılan dünyanın en tanınan müzik gruplarından biri Queen’in biyografi filminin prodüksiyonu beklenmedik olaylar yüzünden durduruldu.
Başrolünde son zamanlarda Mr. Robot sayesinde büyük bir kitle tarafından tanınan Rami Malek’in efsanevi rock yıldızı, grubun solisti Freddie Mercury’i canlandırdığı film uzun zamandır çekilmek için uğraşılıyordu. Proje Bryan Singer tarafından hayata geçirilmeden grup üyelerinden biriyle anlaşmazlık yaşayan yönetmenle yollar ayrılmış Singer’ın Queen filmi yapmayı istemesi ile kısa sürede kadro seçimlerine de başlanmıştı.

Stüdyo beklenmedik nedenler sebebiyle projenin durdurulduğunu duyururken Singer adına konuşan kişi bir basın toplantısında Bryan Singer ve ailesini ilgilendiren bir sağlık sorunu nedeniyle şu anlık çalışmaya ara verdiklerini Singer’ın noel tatili biter bitmez işe koyulmak istediğini söyledi.

Ayrıca filmin kadrosunda X-Men’den Ben Hardy Roger Taylor olarak, Gwilym Lee Brian May, Joseph Mazzello John Deacon, Game of Thrones yıldızı Aidan Gillen ise grubun menajeri Brian May’i canlandıracak.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.