Birkaç gün önce uzun zamandır beklenen Rock müziğin efsanevi ismi Queen biyografi filminin çekimleri Bryan Singer’ın uygun olmaması yüzünden durdurulmuştu. 20th Century Fox Bryan Singer’ın beklenmedik bir şekilde uygun olmamasından filmin kesintiye uğradığını duyururken Singer adına konuşan sözcü sağlık durumları nedeniyle film için uygun olmadığını Noel’den sonra tekrar işin başında olmayı umduğunu dile getirmişti Singer’ın.

Şimdi ise Bryan Singer 20th Century Fox tarafından Queen biyografi filminden kovuldu. Ailesindeki sağlık sorunları nedeniyle şu an müsait olmayan Singer yüzünden daha önce de filmin aksaklığa uğradığı dile getirildi. Stüdyo ile daha önce çalışan yönetmenin Superman Returns ve X-Men: Apocalypse filmlerinde de böyle aksamalar olduğu rapor edilmişti.

THR ile konuşan FOX yönetmenin filminden çıkarıldığını onayladı. Rami Malek’in de yönetmenin profesyonel davranmaması konusunda FOX’a şikayette bulunduğunu dile getirildi.

25 Aralık 2018 yılında gösterimde olması beklenen filmin şu anda yönetmensiz kalması ile durumun ne olacağı, vizyon tarihinin değişip değişmeyeceği bilinmiyor. Singer FOX’un hareketi üzerine bu filmi çekmeyi çok istediğini fakat kendi sağlığı ile sevdiklerinin sağlığının da önde geldiğini dile getirdi. Sağlık problemleri nedeniyle stüdyodan ABD’ye dönmek için süre isteyen Singer stüdyonun filmin duraklaması konusunda fazla istekli olmadığını söyledi.

Belki de Bryan Singer gerçekten de ailesi ile birlikte olup sağlıklı günlere dönene kadar ara vermek istiyordu fakat stüdyonun Singer’ın bunu ilk defa yapmadığını daha önceki filmlerde de yaptığını söylemesi kafa karıştırıyor.

Bir Queen filmi uzun zamandır masada duran proje olsa da talihsizlikler peşini bırakmayacak gibi daha önceki yönetmenin Queen üyelerinden biriyle ters düşmesi yüzünden proje başlayamamıştı, şimdi de Singer ile yolları ayrıldı filmin. Queen filminin kadrosunda efsanevi şarkıcı Freddie Mercury olarak Rami Malek, X-Men’den Ben Hardy Roger Taylor olarak, Gwilym Lee Brian May olarak, Joseph Mazzello ise John Deacon olarak karşımıza çıakrken Game of Thrones yıldızı Aidan Gillen ise grubun menajeri Brian May’i canlandıracak.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.