Quentin Tarantino’nun Star Trek filmi yöneterek kariyerinde farklı bir noktaya taşınmak istediği konuşulanlar arasında ve Tarantino’nun nasıl bir Star Trek filmi çekebileceği konusunda en ufak bir fikrim olmasa da bu iki ismin yan yana gelmesini kesinlikle destekliyorum.

Quentin Tarantino’nun yeni bir Star Trek filmi fikrini J.J. Abrams ile paylaştığı ve çoktan senaristlerin bu konu üzerinde çalışmaya başladığı gelen bilgiler arasında eğer fikir senaryolaşma aşamasında istedikleri gibi olursa J.J. Abrams yapımcılığında Tarantino’nun filmi yönetmesi söz konusu.

Bu proje hayata geçerse Star Trek filmlerinden yeni bir tat alabileceğimiz gibi Tarantino’nun yönetmenlik kariyerinde de son derece farklı bir film olacağı kesin.

Herkes Tarantino’nun şu an üzerinde çalıştığı ve 1969 yılına odaklanacağına filmden detay beklerken asla tahmin edemeyeceğimiz bir cepheden bilim kurgu filmi Star Trek’ten haber geldi. Tarantino’nun bir Star Trek filmi çekmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.