Western temalı bilim kurgu dizisi Westworld’ün 2. sezonunun çekimlerine California Orman Yangınları nedeniyle ara verildi. Geçen yılın en çok konuşulan dizilerinden olan HBO imzalı Westworld 2. sezon çekimleri daha önce de bir aktörün sette yaralanması üzerine ara vermişti.

Westworld futuristik teknoloji ile insanların bir tema parkına girerek Western hayatını deneyim etmesini konu alan bir dizi. Konu Western olunca çekim yapmak için de California vadileri de mükemmel bir yer fakat yangın sezonunun açılması ve şu an California ormanlarında son zamanların en büyük yangınlarından birinin olması bazı set bölgelerini tehlikeye sokmuş.

HBO yaptığı açıklamada “Westworld çekimleri yakınlardaki yangınlar nedeniyle bugün erken saatlerde durduruldu ve o bölgelerde çekim yapmak güvenli olur olmaz yeniden başlayacak.” ifadesini kullandı.

Kadrosunda ilk sezonda Sir Anthony Hopkins, Evan Rachel Wood, Ed Harris, James Marsden, Thandie Newton, Jeffrey Wright, Tessa Thompson, Sidse Babett Knudsen, Jimmi Simpson, Rodrigo Santoro, Shannon Woodward, Ingrid Bolso Berdal, Ben Barnes, Simon Quarterman, Angela Sarafyan, Clifton Collins Jr ve Luke Hemsworth bulunduran Westworld 2. sezonuna Gustaf Skarsgard (Vikings), Fares Fares (Tyrant), Betty Gabriel (Get Out), Jonathan Tucker (Justified), Neil Jackson (Sleepy Hollow), Katja Herbers (The Leftovers) ve de Hiroyuki Sanada (The Wolverine) ismini ekledi.

Jonathan Nolan ve Lisa Joy’un yapımcılığını üstlendiği Westworld 2018 baharında başlayacak.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.