Bu hafta Netflix’in bilim kurgu dizisi Black Mirror’ın sevenleri için bayram gibi bir hafta oldu. Hafta başından beri bölüm bölüm fragman yayınlayan Black Mirror 4. sezonun fragmanını yayınlayıp sonunda dizinin ne zaman başlayacağını duyurdu.

Netflix’in Emmy ödüllü dizisi Black Mirror 4. sezonu ile 29 Aralık’da ekranlara dönüyor! Charlie Brooker tarafından yaratılan Black Mirror karanlık bir atmosferde teknolojinin ne kadar da zararlı olabileceği temasını işliyor. Günümüzde sıkça duyduğumuz teknolojinin insanı esir alması Black Mirror bölümlerine zekice yerleştirilmiş.

4. sezon Crocodile isimli insanların anılarının izlenebildiği bir dünyada geçen bölüme, Arkangel bölümünde ise son derece korumacı bir annenin çocuğuna teknolojik bir şey enjekte ettirerek iPhone’umu bul gibi bir uygulamaya çevirmesini kızını, Hang the DJ bölümünde yaşantıların önceden belirlendiği bir toplumda ilişkilerin nasıl işlediği, U.S.S. Callister bölümü Black Mirror yapımı Star Trek’iniz, Metalhead bölümü dizinin ilk siyah beyaz bölümü, Black Museum ise dizinin özeti gibi bir bölüm olacak.

Tüm dünya ile aynı anda Netflix’de yayınlanacak Black Mirror için takvimleri işaretleyin.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.