Netflix’den yeni bir bilim kurgu dizisi geliyor. Geçtiğimiz hafta yayın tarihini duyurmak için bir tanıtım fragmanı yayınlayan Neflix bu sefer daha uzun bir tanıtım fragmanı yayınladı yeni dizisi Altered Carbon için.

Günümüzden tam 300 yıl sonrasında geçen dizi, teknolojik açıdan son derece gelişmiş bir dünyayı gözler önüne seriyor. Bu yeni ve gelişmiş dünyada neredeyse her şey mümkün, ölümler bile kalıcı değil. Ölen kişinin zihni bir başka bedene aktarılıyor ve ta da yeni bir bedende hayatınıza devam ediyorsunuz.

Askeri bir birlikte görev alan Takeshi Kovacs gittikleri görevden kurtulan tek kişi olmayı başarır ve ardından Takeshi’nin zihni bir buz içerisine hapsedilerek dondurulur, yıllar sonra bir iş adamı onu yeniden hayata döndürene kadar da öyle kalır. İş adamı Takeshi’ye hayata dönmesi için bir şans sunar fakat bir şartla… bilim adamının kendi cinayetini çözebilirse.

Netflix’in aynı isimli romandan uyarladığı Altered Carbon dizisinin kadrosunda karşımıza Joel Kinnaman, James Purefoy, Martha Higareda, Renee Elise Goldsberry gibi isimler çıkacak çeşitli yönetmenlerin bölümleri yöneteceği dizi 2 Şubat 2018’de Netflix üzerinden izlenebilecek.

Altered Carbon’un yayınlanan yeni fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz, Netflix’in en büyük bütçeli dizilerinden biri olan ve şimdiden ödülleri toplayacağı düşünülen dizinin fragmanı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.