Bu yıl iptal haberi izleyicileri en çok üzen dizilerden biri Sense8 olmuştu. Dizinin iptalinin ardından dünyanın dört bir yanındaki hayranlar birçok kampanya başlatmış ve dizinin bitmemesi için ellerinden gelen her şeyi yapmışlardı. Hatta bir porno sitesi dizinin bir sonraki sezonunu çekmeyi bile teklif etmişti. Tüm bunlar yaşanırken geriye alınmayan iptal kararı Sense8 için bir final bölümü çekileceği haberi ile biraz da olsa katlanılabilir olmuştu.

Şimdi Sense8’in final bölümünden ilk video yayınlandı ve video kamera arkası görüntüler ile dizinin geçtiği yerleri içeriyor.

İki dakikadan kısa olan videoda dizinin ana kadrosuna yer verilirken hayranlara teşekkür ediliyor ve de onları tatmin edecek bir final çektikleri için ne kadar memnun olduklarını dile getiriyorlar.

Sense8 birden fazla ülkede çekim yaptıkları için fazla bütçe gerektirmesi nedeniyle iptal edilmişti. Final bölümünün ne zaman yayınlanacağı henüz belli olmasa da 2018 yılı bitmeden Netflix’de yayınlanması bekleniyor.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.