Çok yakın bir zamanda Harry Potter için bir mobil oyun duyurulmuş ve serinin hayranlarını büyük bir heyecan almıştı şimdi ise uzun zamandır beklediğimiz, hayalini kurduğumuz bir şey yeni duyurulan mobil oyun ile gerçek olacak! Hogwarts Mystery adı ile duyurulan yeni mobil oyunda yarattığınız bir karakter ile Hogwarts’ın dünyasına girebilecek ve dersleri alabilecek, okul arkadaşları edinecek ve dahasını yaşayabileceksiniz.

Pottermore ilk çıktığında bu oyunun sunduklarını elde edebileceği için hayranlar heyecanlanmışlardı fakat bir iksiri yapmak için bilgisayar başında saatler geçirmek ve sonunda da ortaya yanlış bir şey çıkması ya da asla doğru binaya seçilememiz ile Pottermore’da işler pek de yolunda gitmedi. Mobil oyunun işleri daha da kolaylaştıracağını düşünmek yanlış olmaz.

Oyunun yaratıcısı Harry Potter: Hogwarts Mystery oyununda karşımıza tanıdığımız profesörlerin çoğunun çıkacağını dile getirdi. Yani Snape’den azar yemek, kediye dönüşmüş bir McGonagall’ı tanımamak ya da Dumbledore’un boş yere Gryffindor’a puan vermesine şahit olabileceksiniz oyunda.

Oyun aynı zamanda 80lerin havasını da taşıyacak.

2018 bahar ayında tüm akıllı telefonlar için yayınlanması bekleniyor.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.