Disney’in CEO’su Bob Iger X-Men, Fantastic Four ve Deadpool’un Marvel Sinematik Evren’ine dahil olacağını onayladı. Disney ve Fox arasındaki anlaşma bir sonuca bağlandığında Disney birçok film, karakter ve de televizyon serisini bünyesine katmıştı. En merak edilenler ise Marvel’ın isim hakları FOX’da olduğu için kullanamadığı karakterlere ne olacağı idi, Deadpool’ın Disney’in düzgün bir iş çıkaramayacağı düşüncesi ile evren dışında kalmasını isteyen hayranlar; üzgünüz yine de ne dersiniz Deadpool ile Spider-Man’i izler miyiz?

Marvel başlarda önemli karakterlerinin haklarını başka stüdyolara satmıştı. Spider-Man, the X-Men ve de the Fantastic Four’u da içinde barındırıyordu bu satış, geçtiğimiz yıllarda Spider-Man’i kendi bünyesine geçiren Marvel bu Disney – Fox anlaşması ile tüm karakterlerinin haklarını tek bir stüdyo çatısı altında toplamayı başardı ve yeni aldığı bu karakterleri de Marvel Sinematik Evren’ine dahil etmek konusunda kararlı.

Iger anlaşmanın üzerine “İkonik serileri Star Wars’da yaptığımız gibi yeni nesillere aktarabilmek için daha çok şansımız var. Üstelik Marvel Sinematik Evren’ini de X-Men, Fantastic Four ve Deadpool gibi karakterler ile genişletebileceğiz.”

Anlaşma imzalandığından beri beklenen bir şey olsa da Iger’nın sözleri ile durum kesinleşti. Deadpool, X-Men ve Fantastic Four’u beyaz perdede Marvel evrenine dahil olmuş bir biçimde izleyeceğiz.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.