Google 2017 yılının en çok arananlarının bilgisini açıkladı. Her sene olduğu gibi filmler ve diziler yine popülerliğini koruyor.

En çok aranan 10 filmin genelde gişede iyi başarı elde etmiş ve eleştirmenlerden de geçer not almayı başarmış filmler olması da gözden kaçmadı, insanlar daha önce izleyip beğendikleri ya da hakkında iyi şeyler duydukları filmleri google’da aramışlar demek ki.

Dizi listesinde ile işler biraz daha karışık birinci sıraya inip neye göre bunu aradınız kardeşim diyebilirsiniz.

EN ÇOK ARANAN 10 FİLM

10. DUNKIRK

Christopher Nolan’ın 2. Dünya Savaşı’nın en önemli olaylarından biri olan hatta savaşın kaderini belirleyen Dunkrk tahliyesini anlattığı film. Cillian Murphy, Tom Hardy, Kenneth Branagh, Mark Rylance gibi yıldızların içinde bulunduğu film ayrıca One Direction eski üyesi Harry Styles’ın da oyunculuk kariyerine başladığı film.

9. HIDDEN FIGURES

Theodore Melfi’nin gişede büyük başarı elde eden ve NASA’da görev almış, önemli işlere imza atmış fakat haklarından neredeyse hiç konuşulmayan Afro-American kadınlar hakkında çektiği film. Film aynı zamanda akademi tarafından en iyi film dalında aday gösterilmişti.

8. GUARDIANS OF THE GALAXY, VOL. 2

James Gunn tarafından çekilen film bu yıl vizyona giren Marvel filmlerinden ilkiydi ve Spider-Man’in dünya çapındaki gişe başarısından sonra kendi ülkelerindeki en yüksek gişeyi yaptı.

7. BABY DRIVER

Edgar Wright tarafından çekilen Baby Driver yönetmenin en iyi gişe yapan filmi olmasının yanı sıra bir soygun filminin soundtrackler ile harmanlanması ile de yazın en çok konuşulan ve sevilen filmlerinden olmayı başarmıştı.

6. LOGAN

Hugh Jackman’ın 17 yıldan sonra karaktere vedası hem gişe de hem de eleştirmenlerden büyük başarı elde etti.

5. JUSTICE LEAGUE

DC’nin sinemadaki ilk en büyük takım filmi, vizyona girene kadar hype oldukça yüksekti listede ortalarda olması şaşırtıcı değil.

4. GET OUT

Bütçesi 5 milyon dolar olan bir filme göre harika bir gişe hasılatı elde eden Get Out, bu yılın en çok googlelanan filmlerinden olmayı başardı.

3. WONDER WOMAN

Solo olarak izlediğimiz ilk kadın süper kahraman filmi olan Wonder Woman DC’nin beyaz perdede bir şeyleri düzgün yapabileceğine olan umudu yükseltmişti. Yazın en çok gişe yapan filmlerinden biri olmayı başaran film eleştirmenlerden de son derece olumlu geri dönüşler almıştı. Wonder Woman en çok aranan filmlerden biri olmayı hak ediyor.

2. BEAUTY AND THE BEAST

Disney’in klasik animasyonlarının yeniden çekimleri Hollywood’da oldukça ilgi görüyor. Emma Watson’ın başrolünde olduğu bu filmde istisna yaratmayarak google listesinde ikinci sıraya oturdu.

1. IT

Bu yıl It filmini yayınlamak için kesinlikle doğru zamandı herkes bir nostalji rüzgarına kapılmışken vizyona giren film vizyona girer girmez büyük ilgi toplayarak 2017 yılında da ne çok googlelanan film olmaya başardı.

EN ÇOK ARANAN 10 DİZİ

10. AMERICAN GODS
9. BIG LITTLE LIES
8. SANTA CLARITA DIET
7. THE GOOD DOCTOR
6. BACHELOR IN PARADISE
5. RIVERDALE
4. IRON FIST
3. THIS IS US
2. GAME OF THRONES
1. 13 REASONS WHY

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.