Marvel Sinematik Evreni temellerini sağlam atmak açısından kahramanlarının solo filmlerine epey önem vermişti, Avengers filminde karşımıza çıkan Iron Man, Captain America, Thor gibi karakterlerin kendi film serileri çekilip kahramanları Avengers dışındaki maceralarda da izlememize olanak sağlamışlardı fakat ilk Avengers filminden beri ekipte olan ve hayranların en sevdiği karakterlerden biri olan Black Widow solo filme sahip karakterlerden biri olamadı yıllardır.

Variety’e göre bu sonunda değişiyor. Marvel solo Black Widow filminin senaryosunu yazması için TiMER’ın senaristi ve yönetmeni olan Jac Schaffer ile anlaştı. Yıllardır beyaz perdede karaktere hayat veren Scarlett Johansson ile de görüşmelere başlanmış. Kadın bir süper kahramanın gişe başarısı getirmeyeceğini düşünen hayranlar bu yaz Wonder Woman’ın başarısı ile Marvel’dan yıllardır izlediğimiz Black Widow filminin gelip gelmeyeceği konusunda tartışmaları arttırmışlardı.

Kesinlikle bir Black Widow filmi izleyeceğiz diyemesek de senaristin seçilmesi ve oyuncu ile film hakkında görüşmelerin başlanması ihtimalleri yükseltiyor. Ayrıca Marvel başkanı Kevin Feige’in sözlerine göre Schaffer ile anlaşmadan önce birçok senaristle de görüşülmüş. Marvel uzun zamandır film üzerinde hazırlık yapıyorsa önümüzdeki takım Marvel filmlerinden sonra nihayet Black Widow’u da izleyecek gibi duruyoruz.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.