Game of Thrones son sezonu resmi olarak önümüzdeki seneye kadar gelmeyecek. Henüz Ocak ayının ortalarında olduğumuz düşünülünce bekleyenler için epey sancılı geçecek bir dönem olacak. Yeni sezonu bekleyen bekleyedursun HBO cephesinden ise daha önce sözü edilen spinofflar hakkında açıklamalar var.

Beş tane spinoff üzerinde çalışmaya başladıklarını daha önce duyuran HBO bunlardan bazılarının olaylardan öncesini anlatan, bazılarının George R.R. Martin’in farklı hikayelerinden olduğunu dile getirirken üzerinde çalışıyor olmalarının beşinin de yayınlanacak demek olmadığının da altını çizmişti.

HBO başkanı Casey Bloys yeni gelecek Game of Thrones dizileri hakkında konuştu ve şunları söyledi “Beş tane Spinoff üzerinde çalışıyoruz ve bunları tamamlarsak Game of Thrones’nun final sezonunun bitiminden ancak bir yıl sonra yayınlamaya başlarız.”

2020’ye kadar herhangi bir Game of Thrones spinoff’u izleyemeyecek gibi duruyoruz fakat en azından önümüzdeki yıl içerisinde kaç tanesinin yayınlanacağı, konusu ve oyuncuları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilecek gibi duruyoruz.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.