Ben Affleck’in Batman’i bırakacağını biliyoruz, Warner Bros.’un da yeni bir Batman arayışı içinde olduğunu daha önceki haberlerimizde yazmıştık, aynı şekilde Batman rolü için Gyllenhaal dedikodusu da yeni bir şey değil kasım ayından beri konuşuluyor.

Son zamanlarda ise bu dedikodular son derece yükselmeye başladı. Evrenin Batman’i yenilemesi için en iyi senaryonun Flash solo filmindeki Flashpoint’i kullanması olduğunu düşünen kesimin bir hayli fazla olması ve Batman V Superman filminde ölümünü izlediğimiz bu aralar The Walking Dead’de döktüren Jeffrey Dean Morgan’ın DCEU’da bir rol ve ona gözümü diktim demesi de Flashpoint ile beraber Batman’in değişebileceği düşüncelerini de güçlendirmişti.

Jake Gyllenhaal isminin kulislerde bu kadar konuşulmasının nedeni The Batman filminin yönetmeni Matt Reeves’in bu ismi Batman olarak düşünmesi. Bu sadece bir düşünce olabilir fakat hem Batman hem de Gyllenhaal hayranlarının gerçekleşmesini istediği bir şeye dönüşünce haliyle dedikodular bitmiyor.

Revenge of the Fans’a göre “Gyllenhaal muhtemelen Batman, Ben Affleck henüz işten çekilmedi; kontratı devam ediyor fakat stüdyo onu değiştirmek için kolları sıvadı. Eğer Affleck işten çekilirse Gyllenhaal gelecek.”

Bu dedikodular bu kadar kesin bir şekilde nereden çıktı bilmiyoruz ama değişin şu Batman’i de bitsin çilemiz.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.