Netflix uyarlaması Umbrella Academy’nin çekimleri başladı. My Chemical Romance grubunun solisti Gerard Way tarafından yaratılan ve yazılan, Gabriel Ba tarafından çizilen The Umbrella Academy’nin Netflix tarafından 10 bölümlük bir dizisi çekileceği haberinden uzun bir süre sonra oyuncular açıklanmaya başlamıştı, kadro seçiminin hemen ardından kameralar açılmış gibi duruyor.

Seri The Monocle, Spaceboy, The Kraken, The Rumor, The Séance, Number Five, The Horror ve The White Violin’in koruyucu babalarının ölümünün gizemini çözmek için beraber çalışmasını konu alıyor. Bu çocukların hepsi hiçbir hamilelik belirtisi göstermeyen annelerden doğmuş ve Sir Reginald Hargreeves tarafından evlat edilerek ismi geçen akademiye getirilmişler. Hepsi farklı kişiliklere ve güçlere sahip olan çocuklar farklı bir süper kahraman imajı çiziyorlar. The Umbrella Academy Dark Horse Comics tarafından basılmış ve okuyucular ile eleştirmenlerden olumlu geri dönüşler almış bir çizgi roman serisiydi.

The Umbrella Academy şu an Apocalypse Suite” ve “Dallas” adında iki adet hikayeye sahip fakat Gerard Way üçüncü üzerinde çalışmaya başladığını dile getirdi. Başlangıçta 2011 yılında filmi çekilecekti ve senaryo aslında Mark Bomback tarafından yazılacaktı fakat Bomback, Rawson Marshall Thurber ile değiştirildi derken film asla geliştirme aşamasından çıkamadı, sonundan Netflix’in el atması ile yedi sene sonra The Umbrella Academy’nin uyarlaması için kameralar açıldı.

Gabriel Ba içinde Way’in de olduğu bir fotoğraf paylaşarak altına “Işıklar, kamera, hareket! Resmi olarak başladı.” açıklaması ile #UmbrellaAcademy etiketini kullandı.

The Umbrella Academy 2018 yılında Netflix’de yayınlanacak.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.