Star Wars serisi Disney’in etinden sütünden epey yararlanmak istediği bir seri. Yeni üçlemenin yanı sıra tamamen bağımsız filmlerde çekmek istediklerini dile getirmişlerdi.

Rogue One ile nasıl olduysa iyi eleştiriler almayı başaran Star Wars onun dışında izleyicileri pek de memnun ediyor gibi durmuyor, Solo: A Star Wars Story’nin ise daha yapım aşamasında birçok talihsizlik yaşadığı biliniyor ve bunun filmi nasıl etkilediği merak ediliyor. Han Solo’ya hayat verecek olan Alden Ehrenreich için oyuncu koçu tutulması ve kimsenin aktörün oyunculuğundan memnun olmaması da cabası. Şimdi de Disney Han Solo filminin pek de esrarengiz olmayan konusunu paylaştı.

Millennium Falcon ile Han Solo galaksinin en azılı suçlularından kaçarken herkesin sevgilisi Chewbacca ile tanışır. Alışılan aksine Star Wars evrenindeki kahramanların değil aylakların hikayesi bu sefer konu edilecek olan şeklinde bir konu açıklaması bulunan filmden tam olarak ne beklememiz gerektiğiniz biz anlamadık. 25 Mayıs 2018’de vizyona girecek olan Solo: A Star Wars Story’i sinemada mı izleyeceksiniz? Yorum yapın!

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.