Al Pacino’yu başrolünde izleyeceğimiz futbol koçu Joe Paterno’nun biyografik filmi Paterno’dan *çok düşünmediniz bu adı umarım* tanıtım fragmanı yayınlandı.

Penn State Amerikan futbol takımının koçu olan Paterno’nun çocuk tacizi skandalına karışması ile kariyeri tepetaklak olur, taciz suçlamalarının ardından okulla bağlantısını kesip tarihlerinin en yüksek rakamlarını elde etmesini sağlamış olsa da takımdan kovulan koçun hikayesini gözler önüne serecek film.

Joe Posnanski’nin kaleminden çıkma biyografi kitabı Paterno’dan uyarlanacak olan filmin arkasında HBO var. Barry Levinson’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosu ise David McKenna, Debora Cahn ve John C. Richards tarafından yazıldı. Filmin bu yıl içerisinde HBO’da yayınlanması bekleniyor.

Annie Parisse, Riley Keough, Kathy Baker, Larry Mitchell ve Greg Grunberg’de Al Pacino dışında karşımıza çıkacak isimler.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.