Humpday ve Your Sister’s Sister filmlerinin yapımcısı Lynn Shelton’ın yeni dram filmi Outside In fragmanı yayınlandı.

Film yanlış zamanda yanlış yerde olan birinin suçsuz yere 20 yıl hapis yatması ve eski lise öğretmeninin yılmaması ile şartlı tahliye ile salınması ile başlıyor. Genç yaşta parmaklıklar ardına giren Chris dışarıya çıktığında çok farklı bir dünya ile karşılaşır.

Chris hapse girmeden önce bildiği dünya ile şu anki arasında bocalamalar yaşarken onun hapisten çıkmasına yardım eden öğretmeni Carol’a aşık olur, Carol bunu tam anlamıyla istemiyorken Chris, Carol’ın kızı ile bir arkadaşlık kurar. Aslında sahip olduğu tek arkadaş da bu kız olur.

Shelton senaryoyu Jay Duplass ile beraber yazdı ve yönetmen koltuğunda da kendi oturuyor. Jay Duplass karşımıza Chris olarak çıkarken Edie Falco, Kaitlyn Dever ve Ben Schwartz gibi isimler ona eşlik ediyor.

Türkiye’de vizyona girip girmeyeceği belli olmasa da film 3 Nisan’da online platformlar üzerinden izlenebilecek.

1994 doğumlu Selin İnce, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü öğrencisi ve gerçek bir sinema - edebiyat tutkunu. Film festivallerinden Hollywood yapımlarına kadar geniş bir yelpazeye oturttuğu sinema sevgisini geek kültürüyle beslemeyi de ihmal etmiyor.