Bahar aylarında yayınlanması planlanan mobil oyun Harry Potter: Hogwarts Gizemi Google Play üzerinde ön kayda açıldı.

Jam City oyun stidyosu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada daha önce duyurduğu Harry Potter: Hogwarts Gizemi’nin Google Play üzerinden ön kayıta açıldığını ve resmi fragmanının yayınlandığını duyurdu. Serinin hayranları oyuna ön kayıt yaptırdığı takdirde oyun açılır açılmaz bilgilendirme alacaklar.

Los Angeles’ta bulunan Jam City ayrıca geçtiğimiz ay yayınlanan teaser fragmanından sonra oyunun resmi fragmanını da yayına aldıklarını duyurdu.

Jam City’nin kurucu ortaklarından biri ve aynı zamanda CEO’su olan Chris DeWolfe konuyla ilgili düşüncelerini, “Tüm Harry Potter sevenlere, Harry Potter: Hogwarts: Gizemi’ni 2018’in en çok beklenen mobil oyunlarından biri yaptıkları için minnettarız. Oyunu ön kayıta açmaktan ve oyun severlerle resmi fragmanı paylaşmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Bu fragman kendi karakterinizi yaratıp Hogwarts davet mektubunuz almanızla açılıyor ve oyun içinde karşılaşacağınız bir çok önemli sahneyi bir araya getiriyor,” şeklinde aktardı.

Harry Potter: Hogwarts Gizemi Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından lisanslandı veJam City tarafından geliştirilmekte ve J.K. Rowling’in yarattığı Harry Potter evrenine dair oyun deneyimleri sunmayı hedefleyen Portkey Games aracılığıyla yayınlanıyor. Oyun önümüzdeki bahar aylarında App Store, Google Play ve Amazon Appstore üzerinden indirilebilir olacak.