Son zamanlar artan çeşitliliği ile müzik aksesuarları hayatımızın bir parçası olma yolunda ilerliyor. Mobil cihazların ses çıkışlarının kötü olması (HTC One hariç), müzik dinlerken veya film izlerken bluetooth hoparlörler veya kulaklıklar kullanmak zorunda kalmamıza sebep oluyor. İşte tam bu noktada Logitech “Ultime Ears” markası Logitech UE Boom adında harika bir portatif hoparlör geliştirmiş. Bende size cihazı, kullanımını ve deneyimlerimi anlatacağım.

TASARIM

Silindir şeklinde tasarlanan Boom, sağlam görünüşü ve farklı desenlerde üretilmiş hoparlör mazgallarıyla muhteşem gözüküyor. Duvara veya herhangi bir yüzeye asılmak üzere yapılmış asma kancası harika bir dokunuş.

Dayanıklılığı da çok iyi. Sağlam bir yapısı olduğunu elinize aldığınız an anlıyorsunuz. Fakat su geçirmez olarak tanıtılan ürünün bir süre sonra şarj girişinden su kaçırmaya başlaması çok kolay olacak gibi görünüyor ki bir çok kişi bundan şikayet ediyor.

ue3

KULLANIM KOLAYLIĞI

NFC içeren Android cihazı olanlar için Logitech UE BOOM’un uygulamasını yükledikten sonra bağlamak bir dokunuş kadar kolay. NFS olmayan Android ve iOS cihazlarında ise bluetooth ayarlarınızdan cihaza eşlemeniz gerekiyor.

Malesef uygulama ürünün kendisi kadar iyi değil. İkinci cihazı bağlamaya çalıştığınızda sorun yaşayabiliyor ve her zaman aynı stabillikte çalışmıyor. Buna rağmen iki Boom’u birbirine bağlayıp stereo müzik dinlemek harika.

MÜZİK KALİTESİ

Son dönem bluetooth aksesuarlarında görüldüğü gibi bu cihaz da daha çok bol basslı Hip-Hop, R&B ve Pop şarkılarına göre ayarlanmış. Buna rağmen Rock dinleyenleri tatmin edecek kalitede ses verebiliyor. Klasik müzik dinlemek ise biraz sıkıntılı. Özellikle crescendo başlayan eserlerde ve sessizliklerde pıtırtı gelmesi sizi rahatsız edebilir.

ue1

LOGITECH UE BOOM ÖZELLİKLERİ

 • 8 adet Bluetooth’lu cihaza kadar eşleştirebilirsiniz
 • NFC ile hızlı bağlantı (Android Jelly Bean ve üstü cihazlarda)
 • Aynı anda 2 cihazla bağlantı kurabilirsiniz
 • Micro USB şarj edilebilir batarya, şarj aralarında yaklaşık 15 saate kadar batarya süresi
 • 360 derece ses sunmak üzere özel olarak tasarlamış hoparlör yerleşimi
 • Renkli akustik dış kaplaması ile suya ve lekeye karşı dayanıklı
 • Yaklaşık 15 metreye kadar kablosuz kullanım mesafesi
 • UE BOOM uygulaması ile stereo ses imkanı
 • Çap x Yükseklik: 6.5×18 cm
 • Ağırlık : 538 gr
 • Akıllı telefonlar, tabletler ve Bluetooth A2DP veya 3.5 mm audio output destekleyen diğer cihazlar

SONUÇ

Kompakt boyutu, güzel tasarımı ve iyi sayılabilecek müzik kalitesi ile Logitech UE Boom, taşınabilir bluetooth hoparlör arayışında olanlar için çok güzel bir alternatif. Buna rağmen yüksek sesi sizi cezbederken fiyatı kaçmanıza sebep olabilir. Eğer bütçenize uygun ve bol basslı şarkılardan hoşlanıyorsanız bu ürün tam size göre.

KafeinSiz'in yaratıcısı, arayüz tasarımı gurusu, sosyal medya tansiyon aleti, atar ustası, müzik aşığı, sinema arşivi... Bu tanımlara bakacak olursak megaloman.