Star Wars serisinin sevilen karakteri Han Solo’nun filmlerden önce yaşadığı hikayesini konu alan Star Wars spin-off’u Solo: A Star Wars Story’den bir fragman yayınlandı.

Disney ve Lucasfilm’den gelen filmde Alden Ehrenreich, Harrison Ford’la özdeşleşen Han Solo’nun gençliğiyle karşımıza çıkıyor. Solo’nun yakın arkadaşı Lando Calrissian’ı ise Donald Glover canlandırıyor. Filmin kötüsü ve suç lordu rolü ise Paul Bettany’ye emanet.

Star Wars serisinin direkt olarak içerisinde yer almadan hikayeler arasındaki boşlukları dolduran nitelikteki Rouge One: A Star Wars Story filmlerinin ikincisini oluşturacak olan Solo’da galaksinin oldukça tehlikeli suç dünyasını izleme şansı bulacağız. Aynı zamanda Han’ın Chewbacca ve Lando ile tanışması ve arkadaşlığını da görebileceğiz. Filmin hikayesini ise Jon ve Lawrence Kasdan yazdı.

Yönetmenliğini Ron Howard’ın üstlendiği, kadrsounda Alden Ehrenreich, Donald Glover, Emilia Clarke, Phoebe Waller-Bridge, Joonas Suotamo, Thandie Newton ve Paul Bettany gibi isimlerle Solo: A Star Wars Story, 25 Mayıs’ta sinemalarda olacak.