Sadece düşüncesi bile tüylerimizi diken diken yapmaya yeten Game of Thrones’un son sezonunda göreceğimiz savaşın bütün sahnelerinin çekildiği açıklandı.

Karşısına çıkan bütün rekorları bir bir yerle bir eden TV efsanesi Game of Thrones’un son sezonuna bir yıl kala diziye dair haberler gelmeye devam ediyor. Sekizinci sezonla hikayesini tamamlayacak olan dizide White Walkers ırkıyla insanların vereceği büyük savaşın çekimlerinin bitirildiği haberi geldi.

Dizinin yönetmenlerden Jonathan Quinlan’ın açıklamasına göre sadece bir bölüm sürecek savaş için 55 gece, 11 hafta ve 3 farklı lokasyonda çekimler gerçekleştirildi. Çok büyük bir ekip çalışmasının ürünü olan savaş bölümü için şu ana kadar gördüklerinize benzemeyecek yorumunda bulunan yönetmen açıklamasını kendi Instagram profili aracılığıyla paylaştı.

Quinlan’ın Instagram hesabı açıklamadan kısa bir süre sonra gizliye alınıp daha sonra paylaştığı açıklama silindi, ama serinin takipçileri tarafından görsel alınmıştı bile.

Bu açıklamayla beraber tek bir bölüm için bile harcanan emekle beraber göreceğimiz sezonun ne denli görkemli olacağına dair herhangi bir şüphemiz kalmadı.