Amazon’un haklarını satın aldığı Lord of the Rings dizisi ile ilgili detaylar gelmeye devam ettikçe beklentimiz daha da yükseliyor.

Geçenlerde Amazon’un serinin haklarını 250 milyon dolara satın alması ve ardından diziye ayıracağı bütçeyle beraber masrafının 500 milyon doları geçebileceğini konuşurken, şirketten yeni haberler geldi. The Holywood Reporter’ın haberine göre total bütçe 1 milyar dolara ulaşmış olabilir. Evet yanlış okumadınız, zamanında 100 milyon dolara filmi çekilen serinin dizisinin tanıtım ve prodüksiyonu için bu rakamlar konuşuluyor.

Bütçenin artmasının nedenlerinden biri tabiki de başlarda iki sezon olarak olması düşünülen dizinin şu an beş sezon olarak planlanması. Heyecan verici gelişmelerden bir diğeri de firmanın diziye yapımcı olarak Lord of the Rings ve Hobbit film serilerinin yönetmeni Peter Jackson’ı bulundurmak istemeleri. Geçen sene anlaşmalar yapılırken Jackson’ın avukatı Peter Nelson’ın yer almadığı biliniyor fakat son haberlere göre Amazon ile Nelson arasında görüşmeler de başlamış durumda.

Peki bütün bu gelişmelerle beraber diziyi ne zaman izleyebileceğiz? Amazon’un açıklamasına göre dizinin prodüksiyonuna iki sene içinde başlanacak.