Avengers: Infinity War yönetmenleri Anthony Russo ve Joe Russo’nun kendilerinin Instagram hesabındaki paylaşımlarına göre, Captain America filmde Nomad olarak yer alacak.

Captain America: Civil War filminin sonunda zaten Steve Rogers’ın resmi olarak Captain America olarak kalamayacağını görmüştük. Rogers kalkanını bırakıp, yaralı Bucky ile birlikte ortadan kaybolmuştu. Ülkesine olan bağlılığını kostümünde gördüğümüz Steve Rogers’ın yeni filmdeki kıyafetleri bir farklılık olacağını sezdiriyodu fakat Russo’ların son açıklamasıyla beraber her şey açıklığa kavuşmuş oldu.

Infinity War filminin yönetmenlerinin paylaştığı görsel, tasarımcı Tj Kiszka’ya ait  ve üzerinde ”Chris Evans is the Nomad” yazısı yer alıyor. Russo’ların da onay verdiği Nomad, çizgi romanlarda Steve Rogers’ın ülkesine olan bağlılığını yitirdiği bir dönemde büründüğü karakter olarak yer alıyor. Civil War’da yaşananları göz önüne alırsak çizgi romanla paralel bir geçiş olarak görülebilir.

Kendisiyle bir nevi özdeşleşen kalkanını bırakan Rogers’ı yeni filmde Wakanda’da T’Challa’nın kendisine verdiği yeni özel geliştirilmiş çift kalkanla göreceğiz. Kostümü ve süper kahraman adını arkasında bırakan Steve, Bucky ile beraber Wakanda’da mücadele verecek.