İlkini 1995 yılında izlediğimiz sevilen film serisi Toy Story’nin dördüncü filmi sonunda kendine bir vizyon tarihi aldı.

İlk önce 2014 yılında John Lasseter yönetmenliğinde ve Rashida Jones-Will McCormack senaristliğinde dördüncü filmin çekileceği haberi verilmesine karşın, 2015 yılında Disney tarihi 2018 yılına çekmişti. Açıklama olarak ise senaryonun hala yazılma sürecinde oluşu belirtilmişti.

2017 tarihine gelindiğinde ise yönetmen olarak filmde yer alacak olan Lasseter projeden geri çekilmiş ve yerine projenin yardımcı yönetmeni Josh Cooley getirilmişti. Yeni yardımcı yönetmen ise Coco’dan hatırlayacağımız Jonas Rivera olmuştu.

Daha sonrasında sessizliğe gömülen Toy Story’den son haber filmin güncel yönetmeni Josh Cooley’den geldi. Yönetmen Twitter aracılığıyla üzerinde çalıştığı filmin 21 Haziran 2019 tarihinde vizyona gireceği açıklamasını yaptı. Sevilen film serisinin dördüncüsü yine ertelenmiş olsa da bu sefer net bir vizyon tarihi alındığından ve Pixar’ın yine çok beklenip haber alınmayan The Incredibles 2 projesi bile hayata geçtiğinden dolayı artık geri sayıma başlayabiliriz.