Karate Kid’in günümüz versiyonu, Youtube Red serisi Cobra Kai’den diziye bir ay kala kısa karakter tanıtım fragmanları yayınlandı.

Karate Kid’in yıldızları Ralph Macchio ve William Zabka’nın da yer aldığı dizide Zabka, Johnny Lawrence olarak geri dönüyor ve yeni öğrenciler yetiştirmek üzere bir karate okulu açıyor. Macchio daha önce seride karşımıza çıkan Daniel rolünde, oldukça zengin ve karate kariyerinden uzak bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Xolo Mariduena dizide okulda zorbalığa maruz kalan ve kendini savunamayan bir genç olarak yer alıyor. Tanner Buchanan Johnny’nin kendisinden oldukça farklı büyüyen oğlu Robby Keene karakterini canlandırıyor. Courtney Henggler ise Daniel’ın karısı ve iş ortağı Amanda rolünde, Mary Mouser ise çiftin uyumsuz kızları Samantha rolünde bulunuyor.

Senaryosunu Josh Herald, Jon Hurwitz ve Hayden Schlossberg’ün kaleme aldığı ve aynı zamanda yönettikleri; Susan Ekins, Will Smith, James Lassiter ve Caleeb Pinkett’ın ise yapımcıları olduğu Cobra Kai, 2 Mayıs’ta Youtube Red ekranlarında yayınlanmaya başlayacak.