Bu hafta vizyona dördü yerli olmak üzere on yeni film giriyor. Haftanın öne çıkan filmi Christian Bale’in başrolünde yer aldığı Hostiles ve John Krasinski’nin yönettiği A Quiet Place.

Hostiles (Vahşiler)

Başrolünde Christian Bale’in yer aldığı filmde yüzbaşı Joseph J. Blocker’ın bir Cheyenne şefini ve onun ailesini topraklarına geri götürmeyi bir şekilde kabul edişini konu alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Scott Cooper üstleniyor.

A Quiet Place (Sessiz Bir Yer)

Dört kişilik bir ailenin avını sesler aracılığıyla bulan esrarengiz yaatıkların yaşamlarını tehdit etmesi ve bu ailenin hayatını sessiz bir şekilde sürdürmeye çalışmalarını anlatan filmin başrollerini Emily Blunt ve John Krasinski paylaşıyor.

Rampage (Rampage: Büyük Yıkım)

Doğduğu günden beri dostu olan goril George’un yanlış giden bir genetik deney sonucu tehdit unsuruna dönüşmesiyle hem dostunu hem de insanlığı kurtarmaya çalışan primatolog Davis Okoye’nin hikayesinin anlatıldığı filmin başrolünde Dwayne Johnson’I görüyoruz. Aynı isimli video oyundan uyarlanan filmin yönetmenliğini ise Brad Peyton üstleniyor.

Oflu Hoca Trakya’da

Başkanlığını yaptığı Doğanspor’a oyuncu transfer etmek adına Lüleburgaz’a gelen Oflu Hoca’nın maceralarının anlatıldığı filmde yine önceki filmlerde olduğu gibi başrolde Çetin Altay yer alıyor.

Early Man (Taş Devri Firarda)

Stop-motion tekniğinin kullanıldığı film, yaşadıkları vadi Bronz Çağı’na girince şehri yöneten Lord Nooth tarafından ele geçirilen Taş Devri kabilesinin ve kabilesini kurtarmaya çalışan Dug’ın hikâyesini anlatıyor. Yönetmenliği ise dört Oscar ödüllü Nick Park’a emanet.

Arada

İstanbul’da punk müzik yapan ve ABD’de albüm çıkarma hayali olan Ozan ile kız arkadaşı Lara’nın, Kaliforniya’ya giden bir gemiye bilet bulmak için sürdürdükleri arayışı konu edinen filmin başrollerinde Büşra Develi ve Burak Deniz yer alıyor.

Kardeşim İçin Der’a

Başrolünde İlker Kızmaz’ın yer aldığı film 2011 yılında Suriye’nin Der’a kentinde rejimin aleyhine duvar yazıları yazan gençlerin tutuklanması sonrası gelişen olayları konu ediniyor.

Eğreti Gelin Ladik

Deniz ve Zaim Güvenç tarafından yönetilen ve başrolünde Yeşim Salkım’ın yer aldığı filmde eğreti gelin olan bir kadın ve kızının hikayesi anlatılıyor.

Rubezh (Frontier) (Zamanın Sınırında)

İşletmecisi olduğu maden ocağındaki bir kaza sonucu kendini 1942 yılında savaşın ortasında bulan Mikhail Shurov’un hikâyesinin anlatıldığı Rus yapımı fantastik, aksiyon filminin yönetmen koltuğunda Dmitriy Tyurin oturuyor.

Una Mujer Fantástica (A Fantastic Woman) (Muhteşem Kadın)

Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ını evine götüren filmde kendisinden yaşça büyük olan sevgilisini kaybeden trans kadın Marina’nın bu kayıptan sonra yaşadıkları anlatılıyor. Filmi Sebastián Lelio yazıp yönetti.