Yayınlanmasına neredeyse bir ay kala Disney tanıtımları hızlandırdı, Solo: A Star Wars Story’den bir TV tanıtım videosu yayınlandı.

Rouge One: A Star Wars Story ile birlikte Star Wars ana filmleri arasındaki boşlukları dolduran spin-off’ların ikincisi olarak gelen Solo’da, serinin ünlü karakteri ve galaksinin tanınmış kaçakçısının gençliğine doğru bir yolculuğa çıkacağız.

Hail, Caesar!’dan Alden Ehrenreich’ın Han’ı canlandıracağı filmin son tanıtım videosunda Solo ve ekibinin nasıl bir araya geldiği anlatılıyor. Özellikle Han ve Chewbacca’nın ilişkisine yoğunlaşan tanıtımda, sevilen karakter wookie’yi sağlık sorunlarından dolayı katılamayan Peter Mayhem yerine Joonas Suotamo canlandırıyor. Mayhem’ı ilk Star Wars üçlemesinden The Force Awakens’a kadar hep Chewbacca kostümü içerisinde izlemiştik.

Solo: A Star Wars Story; kadrosunda Alden Ehrenreich, Emilia Clarke, Donald Glover, Woody Harrelson, Phoebe Waller-Bridge, Thandie Newton ve Paul Bettany gibi isimlerie 25 Mayıs’ta sinemalarda olacak.