Aynı zamanda Iron-Man 3’ün senaryo yazarı olan Drew Pearce’ın hem yazıp hem yönettiği Hotel Artemis’den ilk fragman yayınlandı.

Sıradan bir otel gibi gözüken Hotel Artemis’in aslında sadece yaralanan suçluların tedavi olmak için gidebildiği ve oldukça katı kurallara sahip bir hastane olarak karşımıza çıktığı filmde, Jodie Foster hastanedeki bir hemşireyi canlandırıyor.

2028 yılında Los Angeles’da geçen hikayede, bir gece Sterling K. Brown’ın canlandırdığı karakterin hastaneye getirilmesiyle işler değişiyor. Bir kalemin içerisine gizlenmiş 18 milyon dolar değerindeki bir sürü elmasla hastaneye giriş yapan yaralı hırsızın bulaşmaması gereken bir gruptan hırsızlık yaptığı ortaya çıkmasıyla olaylar gelişiyor. Hastane içerisinde kalıp da birbirlerine düşman olan hırsızlar, kurallar ve Artemis’e saldırmak isteyen suçlular arasında kalan Foster’ı hastanesini koruyabilmek için mücadele verirken izleceğiz.

Kadrosunda Jodie Foster ve Sterling K. Brown dışında Sofia Boutella, Jeff Goldblum, Charlie Day, Dave Bautista, Zachary Quinto, Bryan Tyree Henry ve Jenny Slate gibi isimleri bulunduran Hotel Artemis, 20 Temmuz’da İngiltere’de vizyona girecek, filmin Türkiye için tarihi belli değil.