Marvel sinema evreninde ana karakter olarak yer alamasa da sevdiğimiz süper kahramanlardan biri olan Hawkeye’ın Avengers: Infinity War’un hiçbir tanıtımında hatta resmi afişinde bile yer almaması artık yapımcı ekibin ve oyuncuların da dalga geçmesine neden olmaya başladı.

Sızan set fotoğraflarından filmde yer alacağı düşünülen, orijinal Avengers altılısından biri olan Clint Barton karakterinin afişlerde ve fragmanlarda bulunmayışı serinin sevenlerini oldukça şaşırtmıştı. Etkinliklerde de kendisinin görülmemesi üzerine filmin oyuncuları ve yönetmenleri gelen sorulardan bıkmış olacaklar ki artık kendileri bir şey sorulmasa dahi durumla alakalı şaka yapıyorlar.

Singapur’daki Infinity War kırmızı halı etkinliğinde Iron Man’i canlandıran ünlü oyuncu Robert Downey Jr. karakterle ilgili olarak Thanos’u yenebilecek tek kişi olduğu için gösterilmediğini açıkladı. Russo kardeşler ise durumla alakalı daha ileriye giderek Hawkeye’ın aslında Thanos olduğunu (!) belirttiler.

Bütün eğlenceler bir yana bırakıldığında ise yönetmenlerin açıklamasına göre Jeremy Renner’ın Barton olarak filmin kilit bir noktasında bulunduğu için göstermeleri pek mümkün değil. Renner’ın set fotoğraflarındaki Ronin’e benzeyen kıyafetleri düşünüldüğünde gizli tutulma nedeni anlaşılabilir.

Avengers: Infinity War; Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Chris Evans, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Bradley Cooper, Vin Diesel, Don Cheadle, Anthony Mackie, Sebastian Stan, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Tom Holland, Benedict Cumberbatch, Paul Rudd ve Tom Hiddleston’tan oluşan kadrosuyla 27 Nisan’da vizyona giriyor.