İki sene önce gelen yeni Doom oyununun başarısı üzerine Universal Studios kolları sıvadı; yeni Doom filmi geliyor.

Sevilen FPS (First Person Shooter) oyunu Doom, başlangıcından itibaren herhangi bir talimat olmaksızın oyuncuyu oyuna çeken yapısıyla beraber biliniyor. Oyunun konusu Mars üzerinde yanlışlıkla bir geçidin açılması sonucu oradaki bir araştırma grubunun üzerine türlü şeytani yaratıkların saldırması ve hayatta kalma üzerine kurulu.

Kökleri 1993 yılına giden oyunun film uyarlaması ilk defa 2005 yılında çekilmişti. Başrollerinde Dwayne Johnson ve Karl Urban ile vizyona giren film, araştırmacıların ve her şeyin nasıl ortaya çıktığına odaklanmak yerine sadece mücadele kısmına girince filmin senaryosu havada kalmış, beğenilmemişti.

Birkaç sene önce Universal’in filmi 3D olarak bir daha çekeceğine dair dedikodular yayılsa da arkasından bir şey gelmemişti. Geçenlerde ise oyuncu Nina Bergman’ın açıklamasıyla filmin geleceği kesinleşti. Bergman, Twitter hesabı aracılığıyla filmin Universal Pictures ile geleceğini ve anlaşmaları imzaladığını duyurdu. Ünlü oyuncu aynı zamanda daha iyi bir senaryonun da garantisini verdi. Önümüzdeki zamanlarda ayrıntıların netleşmesi bekleniyor.