Ünlü yönetmen James Cameron son açıklamasında oldukça şaşırtarak sinema izleyicilerinin süper kahraman filmlerinden bıkmasını istediğini açıkladı.

40 yılı aşkın meslek hayatıyla Hollywood’un en sağlam yönetmenlerinden biri olarak bilinen Cameron, adını Alien serisine, Terminator’e ve Titanic gibi ünlü serilere yazdırmıştı. 2009 yılında vizyona giren Avatar filmini hem yazıp hem yöneterek dünyanın gelmiş geçmiş en yüksek hasılatı elde eden filminin sahibi olmuştu.

Bugünlerde ise IndieWire’a açıklama yapan Cameron özellikle Marvel Studios’un domine ettiği sektörden bahsederek sinema seyircilerinin en kısa sürede bu ”Avenger” çılgınlığından yorulmasını umduğunu söyledi. Bu ümidin süper kahraman filmlerine beğenmemesinden dolayı olmadığını belirten yönetmen, anlatacak başka hikayeler varken abartılı şekilde güçlü erkeklerin sürekli ölümcül şeyler peşinde 2 saat boyunca şehir yıkmasını izlemek istemediğini açıkladı.

Bu aslında James Cameron’ın ilk çıkışı değil. Ünlü yönetmen geçen sene Wonder Woman bütün dünyayı kasıp kavururken de filmin kadınları anti-feminist bir yaklaşımla anlattığını ileri sürmüştü.

Uzatmalı iletişim öğrencisi, yumoş ayısı fetişisti