Westworld’ün yeni başlayan ikinci sezonu üzerine dizinin yapımcısı Lisa Joy gelen soruları yanıtladı.

Michael Crichton’ın 1973 tarihli filminin aynı isimli dizi uyarlaması olan Westworld  iki sene önce ilk sezonuyla karşımıza çıkmıştı. HBO’nun biraz da Game of Thrones sonrası kanalda ilgiyi tutabilmek amaçlı başlattığı proje, yüksek bütçesi ve kafa karıştıran senaryosuyla bilim kurgu dizileri içinde şimdiden en iyiler arasındaki yerini aldı bile.

Entertainment Weekly’ye konuşan yapımcı Joy, bu sezon boyunca parktaki robotların kendi programlamarını manipüle etmeye çalışmaları ve kendilerine bir yer aramaları üzerine yoğunlaşacağını ifade etti. Lisa Joy; merak edilen acayip konulardan biri olan robotların tuvalet ihtiyacı olabilir mi sorusuna ise robotların maliyetinin ucuz olması nedeniyle büyük bir yüzdesinin organik olduğundan dolayı yemek yiyebildiklerini, tuvaletlerini yapabildiklerini, başkalarıyla ilişkiye girebildiklerini ve neredeyse bir insan gibi yaşayabildiklerini açıklamasında bulundu. Yapımcı, insanlarla robotlar arasındaki büyük farkın robotların beyin yerine işlemci taşımaları ve bunun aslında onlar için kendilerini geliştirmelerine büyük olanak sağladığını söyledi.

Bu açıklamalarla beraber Reddit üzerinde devamlı olarak konuşulan konulardan birisi de kendine yanıt bulmuş oldu. Westworld ikinci sezonu ile bugün HBO üzerinden yayına başlıyor.