HBO’dan gerçek olaylardan esinlenerek uyarlanan dram türündeki film The Tale’den ilk fragman yayınlandı.

Film Jennifer Fox’un senaristliğinde ve yönetmenliğinde geliyor. Daha önce gösterildiği Sundance film festivalinde fena yorumlar almayan The Tale’de Laura Dern, Jennifer isimli orta yaşlı bir kadını canlandırıyor. Jennifer bir gün annesinin kendisinin çocukluk zamanlarından bir yazısını bulduğunda unuttuğu çocukluk anılarını bir bir hatırlamaya başlıyor. Çocukluk anılarının geçtiği yerlere dönen ve tanıdığı insanlarla tekrardan iletişim kuran Jennifer, kendisinden çok büyük adamlarla ilişkisi olmasından, cinsel tacize kadar varan korkunç gerçekleri hatırlamaya başlıyor ve travma halini aldığı için bilinç altına gömdüğü anılarının peşine düşüyor.

The Tale

Konusunu direkt olarak vermeden çok iyi bir şekilde aktarabilen bir ilk fragmanla karşımıza çıkan film, aynı zamanda iki farklı zaman dilimini paralel olarak aktaran bir yapısı olmasıyla kendini öne çıkarıyor.

Kadrosunda; Laura Dern, Jason Ritter, Elizabeth Debicki, Isabelle Nélisse, Frances Conroy, John Heard, Common ve Ellen Burstyn ile The Tale, 26 Mayıs’ta HBO ekranlarında yayınlanacak.