20th Century Fox’un CinemaCon içerisindeki sunumunda Shane Black’in yönetmenliğinde seyirciyle buluşacak olan The Predator filminin hikayesinin detayları paylaşıldı.

İlk filmi 1987 yılında başrolünde Arnold Schwarzenegger ile vizyona giren film oldukça beğenilmiş ve devamını garantilemişti, lakin daha sonra çekilen filmi beklenildiği kadar başarılı olamamıştı. Daha sonrasında Alien serisi ile ortak filmleri çıkan serinin son filmini 2010 yılında Predators adı altında izlemiştik. Kendine has bir hayran kitlesi ile yoluna devam eden serinin istediği atılımı Shane Black ile yapıp yapamayacağı ise merak konusu.

The Predator’da ise ünlü avcı ırkını daha gelişmiş; güçlenmiş, akıllanmış ve daha ölümcül bir şekilde izleyeceğiz. Bir gencin istemeden, kaza sonucu bu ırkı dünyaya çağırmasıyla beraber bir grup eski askerin ve bir fen öğretmeninin insan ırkının son umudu olarak, kendilerini genetik olarak güçlendirmiş Predator’lar karşısındaki mücadelesi beyaz perdeye taşınacak.

Senaryosu Fred Dekker ve Shane Black tarafından yazılan, kadrosunda ise Boyd Holbrook, Trevante Rhodes, Jacob Tremblay, Keegan-Michael Key, Olivia Munn, Sterling K. Brown, Alfie Allen, Thomas Jane, Augusto Aguilera, Jake Busey ve Yvonne Strahovski’nin bulunacağı The Predator 14 Eylül’de Amerika’da vizyona girecek, Türkiye tarihi ise henüz belli değil.